Imke blogt: de kop is er af!

Nou de eerste twee proeven zitten erop! Jammer dat we niet zo sterk begonnen zijn, als we gehoopt hadden. Het is niet makkelijk om als allereerste de ring in te rijden, maar we hadden gehoopt om deze pechloting toch te gebruiken om de Duitsers het vuur aan de schenen te leggen. Hans-Peter en Exquis Nadine hadden niet hun beste rit ooit. Toen Nadine net uit de ring kwam moest ze enorm plassen en dat heeft haar zeker parten gespeeld in de proef. Hunter Douglas Sunrise en ik waren eigenlijk goed in vorm. Ik had er vertrouwen in, ook na de proef van Hans-Peter. Met losrijden voelde Sunnie ook goed, maar iets weinig krachtig voor haar doen. Tussendoor hebben we veel gekoeld om te zorgen dat haar temperatuur niet te veel zou stijgen en ik had een goed en zeker gevoel, toen ik de ring in reed. Wat dat betreft kreeg ik ook gelijk. De proef liep goed, de geslotenheid tot na de galop was ook weer beter, alleen kreeg ik in het begin van de galoptoer te maken met een tongprobleem.
Sunrise deed de tong over het bit en liet dat heel even duidelijk zien aan de juryleden, voordat ze hem weer terug deed aan het einde van de galop zigzag. Ondanks dat probleem kwam ik verder foutloos door die zigzag heen, maar wel wat wild en die tong kost enorm veel punten! Jammer, want ik kon na de zigzag de lijn weer snel oppikken en ook de rest ging daarna weer foutloos. De laatste lijn was wat moeilijk doordat ze net de kracht niet meer had, maar over het algemeen mag ik zeker niet ontevreden zijn!

Helaas werd mijn score ook nog eens negatief beinvloed door het Duitse jurylid, en bleef ik hangen op een score net onder de 71 procent. Voor het landenklassement word het dus moeilijk om de Duitsers voor te blijven, maar we hopen dat Anky in ieder geval een goede proef rijdt en daar ook goed voor beloond word, want ook de Amerikanen hebben een sterk team, die we graag voor willen blijven!

Vandaag ga ik lekker rustig aan doen, Sunnie moet alleen waarschijnlijk in de medaille ceremonie op komen draven en dan werk ik haar licht los voor die tijd. Lange dag trouwens weer vandaag. Vanochtend was ik, na een niet zo lange nacht, om negen uur op stal. Toen ben ik even naar de Holland Olympic Club gegaan om mijn broer Gijs en Schoonzus Esther even te zien, die net aangekomen waren. Nu zit ik achter de computer en zometeen ga ik even zwemmen. Vanavond natuurlijk een spannende avond tegemoet, waarbij pas tegen twaalf uur vannacht de medailleceremonie zal plaatsvinden. En daarna moeten we nog aan een paar persverplichtingen gaan voldoen, dus dat wordt laat vannacht.

Wel spannend allemaal! Ik ben erg benieuwd wat er vanavond nog gaat gebeuren en dan gaat het vizier weer richting zaterdag. Dan begint alles weer op nul en kunnen we gaan rijden voor de individuele klassering.

Jullie horen weer van me,

Veel groeten,

Imke

paardendressuur