SLEETJE RIJDEN

sledehond lisa wade Regisseur Uif is voor Het Klokhuis op reis geweest naar Groenland. Hij mocht een paar dagen meereizen met een hondenslee. Over ijskappen, bergen en bevroren meren. In de Klokhuisstudio mocht ik daarover vertellen.
Ik moest voor een blauwe wand op een sleetje zitten. Op de plaats van die blauwe wand komen later beelden van het sneeuwlandschap van de reis waardoor het net lijkt alsof ik zelf in Groenland ben. Zag er echt maf uit! Zat ik een beetje heen en weer te hobbelen op zo'n stilstaand sleetje. Maar later zal het er heel echt uit zien, alsof ik zelf op de slee zit en alle honden bestuur. Ik had allemaal winterjassen over elkaar heen aangetrokken zodat het leek alsof het ontzettend koud was. Maar het was heel erg warm vooral omdat je onder allemaal lampen zit. Maar ik vond het helemaal niet erg dat ik zat te zweten in de studio in plaats van op een slee te zitten in Groenland want boven ons werden op hetzelfde moment opnames gemaakt voor Sesamstraat! Gerda Havertong liep door de gang en de poppenspelers van Tommie en Ienie Mienie zaten een kopje koffie te drinken in de kantine. Op een gegeven moment zag ik zelfs een mevrouw met Pino de trap oplopen!!! We hebben er per ongeluk voor gezorgd dat ze bij Sesamstraat een half uur niks konden doen... Dat kwam omdat ze op dezelfde audiofrequentie zaten. Ze hebben mij in Sesamstraat dus kunnen horen zeggen hoe heet het was terwijl ik meteen daarna vertelde dat ik in de sneeuw stond tussen de ijsberen en de sledehonden. Daar begreep Pino vast niks van!

Wil je de uitzending over sledehonden nog eens terug zien dan kan je hier klikken.

Wil je nog meer foto's zien van de draaidag dan kan je kijken op http://klokhuis-ba-li-do.hyves.nl/.

Wil je meer weten over de sledehondjes en de belevenissen van Uif op de Noordpool? Lees hier het dagboekje van zijn reis!

lisa, honden, sleeën, sneeuw